Groceries and meals delivered same-day!

Collection: Shippable Products

These products ship across Canada, for a flat rate of $18 on all orders up to 10kg. Shop this section if you are located outside our local delivery area.
260 products
  • GoGo Quinoa Puffs (organic)
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pacific Foods Barista Series Plant Milk
    Regular price
    from $4.95
    Sale price
    from $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Java Blend Coffee (organic)
    Regular price
    $14.95
    Sale price
    $14.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Stash Tea
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Made Good Granola Bars (organic)
    Regular price
    $5.45
    Sale price
    $5.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honest Kitchen Mac & Cheeze Mix
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Herbaland Pre-workout Fitness Gummies
    Regular price
    $3.95
    Sale price
    $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Herbaland Electrolyte Gummies
    Regular price
    $3.95
    Sale price
    $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Herbaland Vitamin D3 + B12 Gummies
    Regular price
    $23.95
    Sale price
    $23.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Moo Free Premium Chocolate Bar
    Regular price
    $5.45
    Sale price
    $5.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Exotic Rice Toast Crackers
    Regular price
    $5.75
    Sale price
    $5.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Major Bar
    Regular price
    $4.45
    Sale price
    $4.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fysh Sauce (organic)
    Regular price
    $11.95
    Sale price
    $11.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • No Whey! Mini Cake Bars
    Regular price
    from $5.25
    Sale price
    from $5.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Worcestershire Sauce (organic)
    Regular price
    $13.95
    Sale price
    $13.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Roasted Seaweed Snacks (organic)
    Regular price
    $3.95
    Sale price
    $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Valentina Hot Sauce
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Good Crisp Co. Potato Crisps
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Chips
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • FreeYumm Cracker Bites
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • No Tricks Chocolate Bar
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Textured Vegetable Protein (TVP)
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Daiya Cheezy Mac
    Regular price
    $6.75
    Sale price
    $6.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Belsoy Pudding
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Que Pasa Salsa (organic)
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kelp Noodles
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hummus
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chimes Hard Toffee
    Regular price
    $4.75
    Sale price
    $4.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lentil Chips
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Puffins Breakfast Cereal
    Regular price
    $6.45
    Sale price
    $6.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Amy's No Chicken Noodle Soup (organic)
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Herbaland Vegan Omega-3 Gummies
    Regular price
    $17.95
    Sale price
    $17.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thai Kitchen Instant Noodle Soup
    Regular price
    $1.95
    Sale price
    $1.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheddar Puffs
    Regular price
    $5.65
    Sale price
    $5.65
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Native Forest Jackfruit (organic)
    Regular price
    $6.45
    Sale price
    $6.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chickpeas (organic)
    Regular price
    $3.95
    Sale price
    $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Three Seed Crackers (organic)
    Regular price
    $7.95
    Sale price
    $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Silk Oat Milk
    Regular price
    $4.55
    Sale price
    $4.55
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Late July Crackers (organic)
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zazubean Slinky Low Sugar Chocolate Bars (organic)
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out